Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 12 komentarzy

województwo podkarpackie

podkarpackie - Blog informacyjny na którym znajdziecie Państwo najważniejsze informacje z woj. podkarpackiego oraz opinie ciekawych ludzi. Wszystkich chętnych do współpracy proszę o kontakt mailowy: podkarpackie@nowyekran.

Szeremietiew. Zastał wydział skłócony, zostawił go

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy prof. Romuald Szeremietiew obejmował stanowisko Dziekana na stalowowolskim KULu zarzucano mu, że został "przywieziony w teczce". Przez 2 lata swojego urzędowania doprowadził wydział do najlepszych wyników w kraju i wszyscy chcieli, żeby został.

 

Prezentujemy oświadczenie Profesora Romualda Szeremietiewa, dziękując mu za wkład jaki włożył w rozwój województwa podkarpackiego.

 

W dniu 14 czerwca 2012 r. na Zamiejscowym Wydziale Prawa i Nauk o Gospodarce KUL w Stalowej Woli odbyły się wybory nowego dziekana.

Wcześniej po rozmowach z pracownikami Wydziału, przedstawicielami samorządu studenckiego i pracowników administracji uwzględniając zgodną opinię moich rozmówców, że powinienem ubiegać się o reelekcję postanowiłem kandydować na dziekana. Mimo moich usiłowań nie zgłosił się inny kandydat i Rada Wydziału przystępowała do wyborów z jedną kandydaturą.

W trakcie posiedzenia Rady okazało się jednak, że obowiązująca ustawa o szkolnictwie wyższym nie pozwala na kandydowanie na stanowisko dziekana osobie, która przekroczyła 65 rok życia. Urodziłem się w 1945 r. więc musiałem zrezygnować z kandydowania.

W tej sytuacji Rada Wydziału na mój wniosek zgodnie wybrała na dziekana (przy jednym głosie wstrzymującym się) ks. dr hab. Tomasza Rakoczego, prof. KUL, który dotąd pełnił funkcję prodziekana do spraw studenckich. 

Zapewniłem nowego dziekana, że będę go wspierał w pracy, aby osiągniętą przez nasz Wydział wysoką pozycję w kraju zachować i umocnić

 

Podziękowanie.

Dziękuję wszystkim, którzy współpracując i wspierając mnie w minionych latach umożliwili wypełnienie moich obowiązków na ważnym stanowisku dziekana wydziału.

Zachowuję w pamięci liczne dowody sympatii ze strony pracowników i studentów, a także osób spoza naszej Uczelni, mieszkańców patriotycznego Podkarpacia i dzielnej Stalowej Woli.

 

Moje związki z regionem mają początek w okresie PRL, gdy prowadziłem działalność niepodległościową, a następnie zajmując stanowiska w MON, mogąc wspierać perłę polskiego przemysłu obronnego Hutę Stalowa Wola.

 

Pozdrawiam wszystkich i raz jeszcze dziękuję,

 

Romuald Szeremietiew, prof. KUL

KOMENTARZE

 • Co to ja do Pana miałam? Właściwie nic ważnego.
  Obiecuję nie czepiać się już szczegółów.

  Ukłony.
 • Chciałabym, bo politycy podeszli poważnie do propozycji zmian systemowych
  nawet wtedy, jak miałoby to różne grupy sporo kosztować, a nawet wszystko.

  Inaczej nie wyobrażam sobie naprawy Polski.

  Bogoojczyźniane hasła bez pokrycia nie pomogą nikomu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY